Konum,Ankara,Türkiye
+90 0 312 431 61 48
info@uskon.org

Prof. Dr. Kadirhan SUNGUROĞLU

Uluslararası Sağlık Eğitim ve Kültür Turizmi Konfederasyonu

Prof. Dr. Kadirhan SUNGUROĞLU kimdir ?

1959 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. 1986 yılında tıp fakültesinden mezun olarak 1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı oldu.


Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde açılan bir sınavı kazanarak Biyokimya Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör unvanını aldı. 2000-2012 yılları arasında 4 dönem Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. 2001-2002 yıllarında Türk Biyokimya Derneği Genel Başkanlığı yaptı. 


Prof. Dr. Kadirhan SUNGUROĞLU 1997 yılından beri Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Asbaşkanlığı ve 1999 yılından beri FISU (Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu) sağlık kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. Merkezi Belçika’da bulunan Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu Prof. Dr. Kadirhan SUNGUROĞLU’nu her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılan üniversitelerarası spor şampiyonalarında sağlık denetçisi olarak görevlendirmektedir.


Prof. Dr. Kadirhan SUNGUROĞLU halen Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Genel Başkan Yardımcılığı, Anadolu Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, Toplumsal Eğitim Akademisi Başkanlığı, AHİD Akademi Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.